Nightstands
-
Karallin PCB782-93 Three Drawer Night Stand
(Nightstands - 3 Drawers)Timeless design meets everyday comfort in this nightstand. The rich brown finish of its stunning oak veneer highlights the natural beauty of the wood grain. Classic bun feet and moulding details add a timeless touch, complemented by a felt-lined accessory drawer that keeps delicate essentials neatly tucked away. Thoughtfully crafted, this nightstand appeals to those who appreciate luxury in every detail.
$379.95
$649.95
Save $270.00

Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Karallin |
| Number of Drawers | 3 Drawers |
| Style | Traditional |
| Color | Medium Brown |
| Assembly Required | Yes |
| DIMENSIONS | |
| Width | 28 inch(es) / 71.12 cm |
| Height | 27.75 inch(es) / 70.49 cm |
| Depth | 17 inch(es) / 43.18 cm |
| Weight | 58.62 lb(s) / 26.59 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Width | 32.53 inch(es) / 82.63 cm |
| Height | 31.4 inch(es) / 79.76 cm |
| Depth | 22.23 inch(es) / 56.46 cm |
| Weight | 89.42 lb(s) / 40.56 kg |
| Volume | 13.14 cu. ft. / 0.37 cu. m. |
| UPC | |
| UPC# | 24052963526 |
-
Timeless design meets everyday comfort in this chest of drawers. The rich brown finish of its stunning oak + More
-
A relaxed take on casual traditional design, this dresser strikes a comfy pose with a classic sensibility. + More
-
This bedroom mirror is made with a solid wood frame. Pairs with other items in the series to make a dresser + More
-
Timeless design meets everyday comfort in this dresser. The rich brown finish of its stunning oak veneer + More
-
Timeless design meets everyday comfort in this chest of drawers. The rich brown finish of its stunning oak + More
-
Timeless design meets everyday comfort in this dresser and mirror. The rich brown finish of its stunning oak + More
-
Timeless design meets everyday comfort in this king panel bed. Its captivating herringbone inlay and + More
-
Timeless design meets everyday comfort in this California king panel bed. Its captivating herringbone inlay + More
-
Timeless design meets everyday comfort in this king panel storage bed. Its captivating herringbone inlay and + More
-
$1,969.95
Save $820.00
$1,149.95
Karallin PCB782B9 California King Panel Storage Bed
(Beds - California King)Timeless design meets everyday comfort in this California king storage bed. Its captivating herringbone inlay + More
